Kubki PET - cechy, zalety oraz zastosowanie

Kubki PET - cechy, zalety oraz zastosowanie

Charakterystyka Kubków PET

Jednorazowe naczynia można spotkać w wielu formach i rodzajach, różnią się one od siebie między innymi pod względem materiałów, z których są wykonane. Mają szerokie zastosowanie, szczególnie w przypadku spotkań w większym gronie czy imprez plenerowych. Nieodłącznym elementem takich wydarzeń są jednorazowe kubki, wykonane na przykład z materiału PET. Czym się one charakteryzują?

Cechy kubków PET

PET to materiał wykorzystywany między innymi do produkcji naczyń jednorazowych, butelek plastikowych i innych przedmiotów z branży gastronomicznej (choć nie jest to jedyny obszar jego stosowania). Dzięki swoim właściwościom jest przeznaczony do kontaktu z żywnością, stąd między innymi wynika jego popularność. Poza tym, jest to tworzywo lekkie, a jednocześnie dosyć twarde i sztywne. Kubki PET stanowią zatem wygodny sposób na dystrybucję napojów. Są one odporne na uszkodzenia, dlatego przechowywanie ich nie stanowi problemu. Niestety materiał, z którego są wykonane, nie ulega biodegradacji.

Zalety kubków PET

Poza wymienionymi plusami, są jeszcze inne korzyści płynące z używania kubków PET. W związku z tym, że są one przeznaczone do kontaktu z żywnością, niebagatelne znaczenie ma ich odporność na czynniki atmosferyczne oraz takie substancje jak tłuszcze i alkohol. Kolejną zaletą jest fakt, że PET jest tworzywem, które łatwo poddaje się obróbce, dlatego kubki występują w różnych kształtach i rozmiarach. Czasem też dołącza się do nich pokrywki, aby uniknąć wylania się napoju. Można je dostosować do potrzeb danego użytkownika, a korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Kubki tego rodzaju są też dostępne w niskiej cenie.

Zastosowanie kubków PET

Liczne zalety kubków PET wpływają na to, że są one często wykorzystywane w różnych sytuacjach. Naczynia te mają duże znaczenie w gastronomii, szczególnie dla tych lokali, które oferują dania na wynos – wyjaśnia pracownik firmy Gemini.

Są one też świetnym rozwiązaniem w przypadku imprez plenerowych z udziałem dużej liczby osób. O wiele łatwiej przygotować, a później posprzątać naczynia tego typu. Poza tym, mogą z nich korzystać nawet dzieci bez ryzyka uszkodzenia ich i zrobienia sobie krzywdy (tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku szkła). W kubkach PET można serwować zarówno gorąco, jak i zimne napoje, alkohol, koktajle czy nawet jogurty, desery i sałatki owocowe. Korzystać z nich mogą zarówno osoby prywatne, jak i właściciele lokali gastronomicznych i firm cateringowych. Kubki mają wiele zalet i z pewnością warto wykorzystywać te produkty, należy jednak pamiętać o tym, aby w razie możliwości oddawać je do recyklingu, co pozwoli zadbać o środowisko.

Posted on