Opakowania jednorazowe w cukiernictwie

Opakowania jednorazowe w cukiernictwie

W branży gastronomicznej bardzo ważną funkcje pełnią opakowania jednorazowe. Stosuje się je nie tylko do przechowywania żywności, ale również do jej wygodnego spożywania w miejscach, w których nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnych talerzy. Na szczególną uwagę zasługują opakowania jednorazowe wykorzystywane w cukiernictwie, ponieważ ich konstrukcja musi gwarantować, że transportowane wyroby nie ulegną zniszczeniu. Czym charakteryzują się dobre opakowania jednorazowe wykorzystywane w cukiernictwie?

Na co zwrócić uwagę, wybierając opakowania do wyrobów cukierniczych? 

Dobór odpowiednich opakowań jednorazowych na wyroby cukiernicze wpływa na zadowolenie klienta, ponieważ jakość ich wykonania wpływa na to, w jakim stanie zostanie dostarczony produkt. Właśnie dlatego profesjonalne cukiernie zwracają szczególną uwagę na to, jakie produkty są im oferowane. Z uwagi na to, że opakowania jednorazowe przydają się nie tylko podczas transportu, ale również do przechowywania wyrobów w witrynach sklepowych, niezwykle ważne jest to, by wyglądały estetycznie.

Ważniejszą kwestią jest jednak ich jakość. Najważniejsze jest to, by były one wytrzymałe i nie ulegały odkształceniom. Często zdarza się tak, że mają one kontakt z różnymi temperaturami, więc tworzywo, z którego są wykonane, powinno być odporne na ich wahania. W przypadku prowadzenia sprzedaży na wynos przydatne mogą okazać się uchwyty. Opakowania na wyroby cukiernicze powinny być również zamykane.

Z jakiego materiału powinny być wykonane opakowania? 

Wybierając opakowania na ciasto czy inne słodkie wyroby warto zwrócić uwagę na to, z jakiego tworzywa zostały wykonane. Zwykle zrobione są one z kartonu i plastiku, a każdy z tych materiałów sprawdzi się w innych sytuacjach. Opakowania plastikowe sprawdzą się przede wszystkim to przewozu niewielkiej ilości produktu, ponieważ zapewniają mu efektowną ekspozycję, w związku z czym tak zapakowane ciasto można na przykład podarować komuś w prezencie. Często zdarza się również tak, że klienci cukierni zamawiają większe ilości ciast, na przykład na wesele czy inną okazję. Wówczas lepiej sprawdzą się opakowania kartonowe. Warto jednak zadbać o to, by były one odpowiednio sztywne, ponieważ w innym przypadku transportowane wyroby mogą ulec zniszczeniu. Takie opakowania są bezzapachowe, więc nawet jeśli ciasta spędzą w nich dłuższy czas, to nadal będą świeże, a ich smak pozostanie naturalny.

Posted on