Menu boxy najczęściej wykorzystywane pojemniki przez restauracje i firmy cateringowe

Menu boxy najczęściej wykorzystywane pojemniki przez restauracje i firmy cateringowe

Pojemniki na jedzenie z przegródkami doskonale sprawdzają się w dostarczaniu różnych dań na wynos. Różnią się od siebie materiałem, sposobami zamykania pudełka, a także liczbą wbudowanych przegród. Menu boxy należą do grona specyficznych pojemników o wbudowanych wewnętrznych przegródkach, pozwalających na oddzielenie poszczególnych fragmentów jedzenia, np.: mięsa, ziemniaków, surówki.

Rodzaje pojemników na jedzenie

W prawie każdej kuchni możemy spotkać tradycyjne, wielofunkcyjne lunchboxy o różnorodnych wymiarach. Owe pojemniki są wykorzystywane w codziennym życiu. Przechowujemy w nich obiady do pracy, szkoły, na uczelnię. Lunch boxy są ekologiczne. Umożliwiają transport własnoręcznie przygotowanych dań w każde miejsce, dzięki czemu ludzie rezygnują z wypadów do restauracji i fast foodów.

Menu boxy są często wykorzystywane przez restauracje i firmy cateringowe. Charakteryzują się wbudowaną liczbą przegródek, która zależy od opakowania. Najczęściej znajdziemy wersje jednodzielne, dwudzielne i trójdzielne.

Większość menu boxów posiada wieczko, złączone z pudełkiem. Tylko do niektórych należy zakupić osobną pokrywkę z trzciny cukrowej. Na rynku możemy odnaleźć również specjalne pojemniki do zgrzewu, zabezpieczane odpowiednią folią przez specjalistyczne maszyny – mówi pracownik gemini.com.pl.

Dieta boxy są specjalnymi opakowaniami z tektury, wykorzystywanymi szeroko w tzw. diecie pudełkowej. Firmy cateringowe, oferujące ową usługę, mogą regularnie i bezpiecznie dowozić jedzenie do klienta. Śniadanie, obiad i kolacja nie ulegną deformacji czy zniszczeniu podczas transportu.

Zalety pojemników na żywność

Opakowania na jedzenie są przede wszystkim ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Pomagają w przejściu na zdrowy tryb życia. Przechowywane w nich dania zachowują długo świeżość. Pojemniki na żywność wytwarza się z bezpiecznych materiałów – w przeciwieństwie do plastiku, który mógłby pod wpływem wysokiej temperatury wejść w reakcję z potrawą.

Niegdyś najpopularniejszym materiałem do pudełek (szczególnie menu boxów) był polistyren ekstrudowany (styropian XPS). W dobie kryzysu klimatycznego producenci pojemników oferują opakowania proekologiczne, wykonane z trzciny cukrowej (bagassy), pulpy lub masy papierowej. Tworzywa charakteryzują się doskonałą odpornością na działanie wody i tłuszczu. Trzcina cukrowa jest materiałem biodegradowalnym, zatem opakowanie można wyrzucić bez obaw o zanieczyszczanie środowiska. 

Pudełka nie deformują się pod wpływem temperatury, dzięki czemu jedzenie można bezproblemowo podgrzewać w mikrofalówce. Są estetyczne, szczelne, higieniczne i odporne na degradację mikrobiologiczną. Nie przemakają i nie rozpadają się pod wpływem wilgoci, dzięki czemu mogą być używane do dań płynnych, np. zup. Jedzenie w pudełku nie powinno być przechowywane dłużej niż 12 godzin. Po dłuższym okresie bagassa może mięknąć i przesiąknąć.

Warto odwiedzić: pakomania.pl

Posted on