Preparaty do dezynfekcji. Przegląd rozwiązań.

Preparaty do dezynfekcji. Przegląd rozwiązań.

Na czym polega dezynfekcja?

Dezynfekcja stosowana jest nie tylko w czasie Covid-19, by zapobiegać zarażeniu się wirusem. Odkażanie i czyszczenie przeprowadzane było od dawna w domach, firmach, gospodarstwach rolnych oraz instytucjach. Dezynfekcja obejmuje m.in. usuwanie gniazd os i szerszeni, gazowaniu nor, kanałów i zboża, odkomarzaniu, tępieniu pluskiew, bakterii. Dezynfekcja przeprowadzana jest również w miejscu, w którym dochodzi do zgonu. Musi być odkażone i zdezynfekowane silnymi środkami chemicznymi i z użyciem specjalistycznego sprzętu, ponieważ istnieje obawa wysokiego zagrożenia sanitarnego. Obecnie dezynfekcja nabrała nowego wymiaru, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dezynfekowane są pomieszczenia i przedmioty. Dbamy również o higienę ciała. Preparaty do dezynfekcji skóry i rąk, możemy zamówić w hurtowni Gemini tel. 32 603 70 44 lub 32 603 70 45. Preparaty są środkami bakteriobójczymi i wirusobójczymi, więc skutecznie zapobiegają zakażeniom.

Preparaty do dezynfekcji

Dezynfekcja narzędzi medycznych i powierzchni wyrobów medycznych - bezpieczna i skuteczna metoda. Proponowane przez hurtownię Gemini produkty służą do odkażania przyrządów chirurgicznych, konserwacji sprzętów medycznych oraz usuwaniu wszelkiego rodzaju zabrudzeń ze sprzętu chirurgicznego. Stosowane są w szpitalach, gabinetach lekarskich i stomatologicznych oraz, weterynaryjnych, w celu zapewnienia czystości i ochrony przed bakteriami, grzybami, wirusami itp. Zamawiają je ośrodki zdrowia i gabinety lekarskie, niezależnie od specjalizacji. Preparaty spełniają oczekiwania i potrzeby lekarzy. Minimalizują ryzyko wystąpienia zakażeń. Środki dezynfekcyjne jak np. koncentraty w płynie czy gotowe środki przeznaczone do oczyszczania wszelkich powierzchni, urządzeń medycznych. Są antybakteryjne, szybkoschnące i nie pozostawiają zacieków na narzędziach i sprzęcie, a do tego nie wysuszają skóry i są szybkoschnące. Dezynfekcja narzędzi chirurgicznych musi spełniać wysokie standardy. Z tego względu preparaty zawierają odpowiednie substancje, które dezynfekują, nie uszkadzając narzędzi. Środki dociera do trudno dostępnych powierzchni i działają natychmiast, czyli po minucie od przetarcia i spryskania

Dezynfekcja skóry i rąk – preparaty są specjalistyczne i mają szerokie spektrum zastosowań. W obecnej dobie koronawirusa używane są przez każdego z nas. Dostępne są w sklepach, aptekach i zakładach usługowych. Wchodząc, spryskujemy dłonie, by mieć pewność, że nie zostaniemy zainfekowani wirusem, bo produkty są antybakteryjne. Preparaty stosowane są dziś masowo. Mamy do nich dostęp w przychodniach, szpitalach, gabinetach lekarskich, zakładach pracy, urzędach i wielu innych obiektach. Zazwyczaj spotykamy je w dozownikach, ze względu na łatwość obsługi i wygodę. Dozowniki z preparatem dezynfekującym możemy zamontować również w domu, co jest bardzo wskazane, ponieważ w każdej chwili możemy korzystać. Stykamy się z różnymi przedmiotami, przynosimy zakupy do domu, i tak naprawdę bez przerwy jesteśmy narażeni na wirusy i bakterie. Wprowadzić nawyk codziennego odkażania rąk, bo zawsze czyhają niewidzialne zarazki.

Środki dezynfekcyjne zamiast mydła

Preparaty dezynfekcyjne nie zastępują mydła. Ręce musimy myć mydłem i to dokładnie i jak najczęściej. Środki dezynfekcyjne ratują sytuację, gdy nie mamy mydła pod ręką. Tego typu sytuacje występują w podróży. Korzystamy z chusteczek nawilżających, ale możemy zaopatrzyć się również w produkt odkażający. Jeśli jedziemy pociągiem, korzystamy z toalety, więc dla bezpieczeństwa warto stosować płyn antybakteryjny. Wybieramy się na wycieczkę do lasu czy na piknik, zabierzmy ze sobą preparat. Podobnie z resztą powinniśmy postępować, korzystając z komunikacji miejskiej, bo jak wiemy, mamy utrudniony dostęp do bieżącej wody i mydła. Preparaty stosuje się do odkażania nie tylko rąk, ale też twarzy. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu rękoma dotykamy różnych części twarzy. Poprawiamy maseczkę, często i okulary, a jak wiemy, na dłoniach możemy mieć siedlisko bakterii. Dla bezpieczeństwa powinniśmy dezynfekować także twarz.

Posted on